KONTAKTA OSS


Vill ni komma i kontakt med oss kan ni använda vår mail eller ringa växeln. Direkt mail till alla lärare finner ni nedan.

         0524-42800

   info@dinglegymnasiet.se

Anders Torstensson

Lärare

anders.torstensson@dinglegymnasiet.se

Anna Albertsson

Lärare

anna.albertsson@dinglegymnasiet.se

Carina Haugerud

Drift Trädgård

carina.haugerud@dinglegymnasiet.se

Carolina Stranne Freidlitz

Skolsköterska

0524/12066

carolina.stranne.freidlitz@dinglegymnasiet.se

Caroline Bernhed

Lärare / Apl ansvarig

caroline.bernhed@dinglegymnasiet.se

caroline.bernhed@nuntorpsgymnasiet.se

Catharina Furhall

Internat/Drift Häst

catharina.furhall@dinglegymnasiet.se

Glenn Lundgren

Admin/IT

Tel 0524/12064

glenn.lundgren@dinglegymnasiet.se

Helena Lindhe

Lärare

helena.lindhe@dinglegymnasiet.se

Jannice Larsson

Lärare

jannice.larsson@dinglegymnasiet.se

 

Johanna Rosen Lindstrm

Lärare

johanna@dinglegymnasiet.se

 

Jos Van Kampen

Lärare

jos.vankampen@dinglegymnasiet.se

Kristin Nilsson

Rektor

kristin.nilsson@dinglegymnasiet.se

Leif Hansson

Internat

leif.hansson@dinglegymnasiet.se

Lena Mattson

Elevassistent

lena.mattsson@dinglegymnasiet.se

Lena Molander

Lärare

lena.molander@dinglegymnasiet.se

Lillemor Kihlstrand

Specialpedagog

Tel 0524/12063

lillemor.kihlstrand@dinglegymnasiet.se

Linn Norgren

Studie- och yrkesvägledare

Tel 0524/12062

linn.norgren@dinglegymnasiet.se

Lisa Andreasson

Kurator/driftansvarig

lisa.andreasson@dinglegymnasiet.se

Magnus Dahlberg

Djurlärare

magnus.dahlberg@dinglegymnasiet.se

Niklas Willberg

Lärare Idrott / Fritidspersonal

niklas.willberg@dinglegymnasiet.se

Sissel Ericsson

Lärare

sissel.ericsson@dinglegymnasiet.se

Ulrika Karlsson

Lärare

0524/12069

ulrika.karlsson@dinglegymnasiet.se

Veronica Mattsson

Special lärare

veronica.mattsson@dinglegymnasiet.se